Menu
Sepetim
400 TL Üzeri Siparişlerde Kargonuz Ücretsiz!

Endonezya Sumatra Filtre Kahve

Endonezya Sumatra Filtre Kahve
Endonezya Sumatra Filtre Kahve
87,50 TL
Vergiler Hariç: 86,63 TL

  Mevcut Seçenekler:

  İrili ufaklı birçok adadan oluşan Endonezya, biyoçeşitlilik ve doğal kaynaklar anlamında zengin bir ülke... Burada yetişen kahveler kendine özgü bir profil sergiler.

  Endonezya Sumatra çekirdeklerimiz Endonezya'ya özgü Wet-Hulled veya Giling Basah olarak isimlendirilen özel bir proses ile işlenir. Havanın oransal neminin yüksek olması nedeniyle parşömen tabakası içinde %35 neme kadar kurutulan kahve çekirdekleri, geleneksel yıkanmış prosesin aksine, bu yüksek nem oranındayken parşömen tabakasından ayrılır(hulling, wet-hulled). Çiğ çekirdek hala yüksek nemlidir ve yeşil çekirdek serilerek %12 neme erişene kadar kurutulur.

  Batak dağlık arazilerinde yetiştirilip özenle sınıflandırılmış bu çekirdek ise tatlı kırmızı meyve aromasıyla içenleri büyülerken damakta kalıcılığı, dolgun gövdesiyle keyifli bir içimi garanti eder. Tatlılık, gövde ve denge ön plandadır.
  Tadım Notları
  Bölge:Batak Highlands (Simpangampat, Prapat, Sidikalang)
  Hasat Dönemi:Eylül-Mayıs
  Sınıflandırma:Orang Utan Grade 1
  Tadım Notaları:Erik, Vişne, Şeftali, Gül
  Ülke:Endonezya
  İşlem:Elle Toplanmış, Wet-Hulled
  Asidite:Belirgin
  Gövde:Yoğun
  Botanik Çeşit:S-795, Sigara Rutang
  Botanik Tür:Coffea Arabica
  Hasat Zamanı:2020/2021
  Rakım:1000-1700 m

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi

  Benzer Ürünler

  250 gramlık Halis Türk Kahvesi Kutu:Geleneksel yöntemler ile odun ateşinde kavrulmuş ve öğütülmüş Halis Türk Kahvesi paketlerimizi 1871'den bugüne değ..
  75,00 TL Vergiler Hariç:74,26 TL
  100 gramlık Halis Türk Kahvesi Folyo Paketi:Geleneksel yöntemler ile odun ateşinde kavrulmuş ve öğütülmüş Halis Türk Kahvesi paketlerimizi 1871'den bu..
  24,00 TL Vergiler Hariç:23,76 TL
  1 kilogramlık Halis Türk Kahvesi Paketi:Geleneksel yöntemler ile odun ateşinde kavrulmuş ve öğütülmüş Halis Türk Kahvesi paketlerimizi 1871'den bugüne..
  240,00 TL Vergiler Hariç:237,62 TL