Menu
Sepetim
400 TL Üzeri Siparişlerde Kargonuz Ücretsiz!

Endonezya Java G1 Robusta Kahve

Endonezya Java G1 Robusta Kahve
Endonezya Java G1 Robusta Kahve
57,50 TL
Vergiler Hariç: 56,93 TL

  Mevcut Seçenekler:

  Coffea canephora, diğer bir adıyla Robusta çekirdekler, Coffea arabica'dan tamamen farklı bir genetik türdür. Dünya ticaretinde arabica çekirdeklerden sonra 2.sırada gelir ve yaklaşık %40 paya sahiptir.

  Kafein oranı daha yüksek olan bu türün tadımı ve değerlendirilmesi arabica çekirdeklerden bütünüyle ayrı düşünülmelidir. Yeşil çekirdek görünüşüyle kendini belli eden robusta çekirdeklerin, ham halinde çiçeksi, hünnap benzeri hoş bir kokusu vardır. Robusta tadımı prosedürlere uygun yapılabileceği gibi, kullanılacağı şekliyle demlenerek de yapılabilir. Biz, robusta çekirdeklerimizi espresso şeklinde tadarız.

  Endonezya Java "Grade 1" sınıflandırmasına sahip, kusurlu çekirdek sayısı az olan kahve çekirdeklerinden oluşur. Robusta çekirdekler arasında en popülerdir Endonezya Java adasından gelenler. Espresso harmanlarında sıklıkla tercih edilir. Acı/tatlı parametresinde tatlıya yakın profiliyle öne çıkar. Espressoya dolgun gövde, tereyağımsı bir kalite ile katkıda bulunur.
  Tadım Notları
  Bölge:Java
  Sınıflandırma:Grade 1
  Ülke:Endonezya
  İşlem:Natural
  Botanik Tür:Coffea Canephora
  Hasat Zamanı:2019/20

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi

  Benzer Ürünler

  250 gramlık Halis Türk Kahvesi Kutu:Geleneksel yöntemler ile odun ateşinde kavrulmuş ve öğütülmüş Halis Türk Kahvesi paketlerimizi 1871'den bugüne değ..
  75,00 TL Vergiler Hariç:74,26 TL
  100 gramlık Halis Türk Kahvesi Folyo Paketi:Geleneksel yöntemler ile odun ateşinde kavrulmuş ve öğütülmüş Halis Türk Kahvesi paketlerimizi 1871'den bu..
  24,00 TL Vergiler Hariç:23,76 TL
  1 kilogramlık Halis Türk Kahvesi Paketi:Geleneksel yöntemler ile odun ateşinde kavrulmuş ve öğütülmüş Halis Türk Kahvesi paketlerimizi 1871'den bugüne..
  240,00 TL Vergiler Hariç:237,62 TL